فروشگاه اینترنتی تخفیف بازان

رمز دوم پویا یا یکبار مصرف

رمز دوم پویا یا یکبار مصرف

5,0 rating based on 1,234 ratings
رمز دوم پویا

اهمیت استفاده از رمز دوم پویا

برای آشنایی با رمز دوم پویا یا یکبار مصرف و اهمیت استفاده از آن با مقاله همراه باشید.استفاده از اینترنت برای خرید یا جابه‌جایی پول، به بخشی از زندگی روزمره‌ی ما تبدیل شده است.

تاکنون خریدهای اینترنتی با وارد کردن رمز دوم انجام می‌شد. بانک مرکزی پیش از این اعلام کرده بود که با اجرایی شدن طرح رمز پویا، رمزهای ایستا به‌صورت تدریجی قطع خواهند شد.

در همین راستا خریدهای اینترنتی بدون حضور کارت تا سقف 100 هزار تومان برای هر کارت در 24 ساعت با رمز دوم ایستا قابل انجام است و بیشتر از این مبلغ به رمز دوم یکبار مصرف (پویا) نیاز خواهید داشت.

هدف از اجرای رمز دوم پویا

خرید اینترنتی امن با رمز دوم پویا

بانک مرکزی هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از سهولت دسترسی مجرمان به اطلاعات حساب بانکی شهروندان در فضای وب و کاهش کلاهبرداری‌های اینترنتی اعلام کرده. رمز پویا به دو روش پیامک و استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل قابل استفاده است.

رمز دوم پویا یا یک‌بارمصرف چیست؟

رمز یک‌بارمصرف (OTP: One Time Password) یک عدد چند رقمی است که شما می‌توانید آن را مانند رمز دوم کنونی‌تان استفاده کنید.

با این تفاوت که رمز یک‌بار مصرف، برای یک تراکنش قابل استفاده است و فقط ۶۰ ثانیه اعتبار دارد. یعنی اگر شما یک رمز دوم یک‌بارمصرف دریافت کردید و تا یک دقیقه از آن استفاده نکردید، این رمز دیگر اعتبار ندارد و باید دوباره آن را دریافت کنید.

همچنین اگر رمز دوم پویا را گرفتید و یک تراکنش انجام دادید، برای تراکنش بعدی، حتی اگر هنوز ۱ دقیقه هم نگذشته باشد، باز هم باید رمز دوم جدید دریافت کنید.

چرا رمز دوم یک‌بارمصرف؟

کاهش سرقت اینترنتی با رمز دوم پویا

رمز دوم پویا یا یک‌بارمصرف، امنیت تراکنش‌های مالی را در فضای اینترنت افزایش می‌دهد. زیرا در حالت قبل، اگر یک سارق می‌توانست شماره کارت، رمز دوم و CVV2 را به دست بیاورد، می‌توانست به همه‌ی موجودی حساب شما دسترسی داشته باشد. اما با رمز پویا سارقان باید هم اطلاعات کارت شما را داشته باشند و هم سیم‌کارت را به دست بیاورند که مسلما دشوارتر است.

چگونه رمز دوم پویا یا یک‌بارمصرف بگیریم؟

برای دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف، ۳ روش کلی وجود دارد: ۱. دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف با پیامک ۲. دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف به وسیله کد USSD ۳. دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف با اپلیکیشن موبایل بانک‌ها

رمز دوم پویا چه مشکلاتی دارد؟

با وجود آموزش های بسیاری که در ارتباط با روش فعال سازی و استفاده از رمز دوم پویا داده شده است اما هنوز استفاه از این روش برای خریدهای اینترنتی مردم را با مشکلاتی روبرو کرده است که در زیر به برخی از آن ها اشاره میکنم.

1. برخی از اقشار جامعه گوشی هوشمند ندارند پس امکان استفاده از رمز دوم پویا هم ندارند

2. کار کردن با اپلیکیشن رمز پویا برای سالمندان دشوار است.

3. دریافت رمز از اپلیکیشن نیازمند اینترنت است و برای آن دسته از شهروندان که از سیمکارت های اعتباری استفاده میکنند مشکل ساز است مثلا تصور کنید سیم کارت فرد شارژ نداشته باشد پس از دریافت رمز هم محروم است.

4. مشکل اصلی تر نصب اپلیکیشن های بانک های مختلف است که برخی با مشکلاتی روبرو هستند. مشکلاتی که گاهی خود کارکنان بانک ها نیز قادر به حل آن نیستند. به گفته آن ها زیرساخت های مربوط به این طرح از طرف بانک ها هنوز به طور کامل فراهم نیست.

روش های فعال سازی رمز دوم پویا

با وجود همه این مطالب مزایای استفاده از رمز پویا یا یکبار مصرف بیشتر از مشکلات آن است.

در ادامه شما می توانید با مراجعه به سایت تخفیف بازان قدم به قدم براساس آموزش آنلاین به فعال سازی و نصب اپلیکیشن بانک مورد نظر بپردازید.

تخفیف بازان وب‌سایت
تخفیف بازان به عنوان یکی از قدیمی ترین سایتهای فروش آنلاین خدمات و کالا در زمینه تخفیف است که از مهمترین برنامه های این مجموعه، ارائه آسان، مطمئن و با کمترین هزینه برای کلیه خدمات حوزه تبلیغات، از جمله فروش آنلاین خدمات و کالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.