فروشگاه اینترنتی تخفیف بازان

اضطراب کودکان در بحران کرونا

اضطراب کودکان در بحران کرونا

5,0 rating based on 1,234 ratings
اضطراب کودکان در بحران کرونا

مراقب اضطراب کودکان در بحران کرونا باشید. کودکان قشر آسیب پذیر در مواجه با بحران کرونا هستند. نه از آن رو که این بیماری به کودکان سرایت بیشتری دارد، اتفاقا طبق آمار مبتلایان سراسر جهان میزان شیوع بیماری در کودکان کمتر گزارش شده است. اما در شرایط فعلی کودکان در معرض آسیب های روانی هستند.

اضطراب کودکان در بحران کرونا به دلایل مختلف پدید می آید. از جمله این دلایل دور بوردن از فضای بازی و نشاط چه در مراکز آموزشی و چه در مراکز بازی و حضور در فضای بسته منزل است. تجمع افراد خانواده در قرنطینه و بیکاری ناشی از آن از یک طرف و اضطراب والدین از طرف دیگر خود می تواند موجب افزایش فشار در کودکان گردد. دلیل این امر را شاید بتوان انرژی زیاد کودکان برای بازی و نبود امکانات در منزل دانست. خصوصا کودکانی که والدین بیمار یا پرخاشگر دارند بیشتر از این شرایط آسیب خواهند دید.

در ادامه راهکارهایی برای جلوگیری از اضطراب کودکان در بحران کرونا ارائه می شود. این موارد براساس اطلاعات منتشره از یونیسف است.

آرامش خودتان را حفظ کنید

اضطراب شما به کودک سرایت می کند. مسلما شما به عنوان والدینی که مجبورید گاهی برای رفتن به سر کار یا خرید آذوقه از منزل خارج شوید. نگرانی زیادی را درباره ابتلای به کووید 19 تحمل خواهید کرد. اندیشیدن به اینکه شاید شما ناقل بیماری باشید. و آن را ناخواسته به فرزندانتان انتقال دهید. به اندازه کافی باعث تضعیف روحیه شما خواهد شد. اما به عنوان افراد بالغ که مسدولیت نگهداری و مدیریت یک خانواده را به عهده دارید. بهترین راه حفظ آرامش خود در برابر کودکان است.

با صحبت کردن اضطراب کودکان در بحران کرونا را کاهش دهید

گرچه تا کنون مشخص شده کووید 19 روی کودکان اثرگذاری کمتری دارد. و علائم خفیف تری دارد. اما کودکان باید کاملا با این بیماری آشنا شوند. و روش های مختلف مراقب های بهداشتی را بیاموزند.

با کودکتان درباره بیماری خیلی ساده و راحت صحبت کنید.

اجازه دهید کودک درباره بیماری فکر کند. و به او حق دهید که غمگین و یا حتی عصبانی شود
واقعیت را به روش قابل فهمی به کودک منتقل کنید.

از گفتن جملات غیرواقعی خودداری کنید بپذیرید کودکان قدرت درک واقعیت را دارند.

اما میتوانید با گفتن داستان های واقعی از قهرمانان سلامت به کودکان اطمینان دهید که کسانی هستند که برای از بین بردن ویروس در حال تلاشند. و ما می توانیم با رعایت بهداشت به آن ها کمک کنیم . می دانید که کودکان عاشق قهرمانان هستند.

روش صحیح شستشوی دست ها را به کودکان بیاموزید.

اکثر کودکان عادت به خوردن انگشتان دست خود دارند. با صحبت کردن اهمیت انجام ندادن این کار و شستشوی مکرر دست ها را به ایشان بیاموزید.

با مراقبت بیشتر از بچه ها زمان بندی مشخصی برای شستشوی دست ها مشخص کنید.
برای کودک برنامه ریزی کنید.

کودکان نیاز به برنامه ریزی دارند. تا ضمن تخلیه شور و هیجان خود از دوران قرنطینه استفاده کنند . با برنامه ریزی و اختصاص ساعاتی به بازی، استفاده از تلفن همراه، تلویزیون، انجام تکالیف درسی، مطالعه و حتی کمک در امور منزل اضطراب کودکان در بحران کرونا را به حداقل برسانید.

برنامه ریزی کنید که در زمان های مشخصی در طول هفته به ویدئویی با دوستان کودکانتان یا اقوامی که کودک به آن ها علاقمند است تماس بگیرید. و به این شکل روابط کودک را حفظ کنید.

در ساعات خلوت روز می توانید همراه کودکتان به پیاده روی اطراف منزل بروید. البته با رعایت اصول بهداشتی.

از بازی های گروهی و خانوادگی برای ایجاد نشاط استفاده کنید

به کودکان بیاموزید شاید شما نیز ناقل بیماری باشید. ولی راه های زیادی برای مراقبت از خود وجود دارد پس جای نگرانی نیست.

از کودکتان بخواهید فاصله خود را با افرادی که علائم بیماری را دارند حفظ کنند.

سعی کنید تازه ترین اخبار مربوط به مراقبت را بیاموزید. اما از گوش کردن و دیدن بیش از حد اخبار ناگوار پرهیز کنید. این موارد خود اضطراب کودکان در بحران کرونا را تشدید می کند. چرا که کودک در ذهن خود می اندیشد که باید منتظر اتفاق بدی باشد و ممکن است والدین خود را از دست بدهد.

در صورتی که اجبار به حضور در محل کار دارید، سعی کنید حتما نکات بهداشتی حضور در جامعه را بیاموزید و رعایت کنید. طرح فاصله گذاری اجتماعی برای حفظ سلامت شماست. همچنین هر روز محیط کار خود را ضدعفونی کنید.

اضطراب کودکان در بحران کرونا
قبل از وارد شدن به منزل اصول بهداشتی را رعایت کنید.

همچنین به کودکان درباره نحوه ارتباط با فرد بیمار آموزش های بدهید . بیاموزید هر شخصی ممکن است بیمار شود. و به حمایت و مهرورزی اطرافیانش احتیاح دارد. پس از برخوردهای تند نسبت به بیماران بپرهیزد.

در پایان بدانید شما الگوی رفتاری کودک خود هستید. در زمینه های مختلف چه مراقبتی چه اضطراب و وسواس و چه برخورد در محیط اجتماعی. پس با انجام رفتارهای صحیح ضمن از بین بردن اضطراب کودکان در بحران کرونا، یک الگوی مناسب آن ها باشید.

تخفیف بازان وب‌سایت
تخفیف بازان به عنوان یکی از قدیمی ترین سایتهای فروش آنلاین خدمات و کالا در زمینه تخفیف است که از مهمترین برنامه های این مجموعه، ارائه آسان، مطمئن و با کمترین هزینه برای کلیه خدمات حوزه تبلیغات، از جمله فروش آنلاین خدمات و کالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.