فروشگاه اینترنتی تخفیف بازان

6 راهکار نظم دادن به آشپزخانه

6 راهکار نظم دادن به آشپزخانه

5,0 rating based on 1,234 ratings
6 راهکار نظم دادن به آشپزخانه

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه ای محسوب می شود. هدف این مقاله ارائه 6 راهکار نظم دادن به آشپزخانه است.

هزاران وسایل مختلف برای این منظور طراحی شده و حتی دکوراسیون داخلی آشپزخانه به یکی از مهمترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. در زیر به برخی از این راهکارها اشاره میکنیم.

نگهدارنده دستمال کاغذی یک وسیله کاربردی برای نظم دادن به آشپزخانه

از نگهدارنده ها استفاده کنید

یک راهکار ساده نظم دادن به آشپزخانه، استفاده از نگهدارنده هاست. برخی از لوازم آشپزخانه را از مدل هایی تهیه کنید که بتوانید روی دیوار نصب کنید مثلا ملاقه و کفگیر و ماهیتابه های دسته دار. یا دستمال های مخصوص آشپزخانه را با کمک نگهدارنده ها به دیوار نصب کنید.

روی کابینت ها را خلوت نگه دارید

وسایل اضافی روی کابینت ها همیشه می توانند منظره نامناسبی در آشپزخانه ایجاد کنند. برای رفع این مشکل از تقسیم کننده و نظم دهنده های کشو و کابینت استفاده کنید. همچنین از ظروف سردار همه کاره مانند جای حبوبات برای نگهداری مواد غذایی خشک بهره ببرید. با این روش نمای زیبایی به قلب خانه میدهید.

نقش مهم کابینت ها در نظم دادن به آشپزخانه را جدی بگیرید

کابینت ها را تقسیم بندی کنید

کابینت نقش مهمی در منظم نگه داشتن آشپزخانه دارد. از کابینت هایی استفاده کنید که حداقل در بخشی از آشپزخانه از کف تا سقف را دربر میگیرد. اینگونه بسیاری از وسایل را از دید پنهان نگه می دارید.

تاثیر رنگ در ایجاد نظم

ست کردن رنگ ها

برای ایجاد حس زیبایی و نظم بیشتر در آشپزخانه میتوانید از ست کردن رنگ دیوارها با کابینت و لوازم آشپزخانه بهره ببرید. استفاده از رنگ های مکمل، متضاد یا هم خانواده نمایی فوق العاده در دکوراسیون ایجاد میکنند. تصور کنید ترکیب رنگ سفید و طوسی با لوازم آشپزخانه سفید یا کالباسی منظره چشم نوازی ایجاد میکند.

استفاده از سبدهای حصیری

سبدهای حصیری در عین سادگی جذابیت بسیاری به دکوراسیون منزل میدهد. می توانید از سبدهای حصیری به عنوان جاقاشقی یا برای نگهداری سیب زمینی و … استفاده کنید.

سبدهای حصیری به عنوان نظم دهنده های آشپزخانه

از انبار کردن بپرهیزید

اگر لوازمی دارید که مدتهاست از آنها استفاده نمیکنید آن ها را دور بریزی. شیشه و بطری های خالی بی مصرف یا هر وسیله ای که واقعا تا الان کاربری برای شما نداشته. مطمعن باشید بعد از این هم کاربردی ندارد پس از انبار کردن لوازم غیرضروری در آشپزخانه بپرهیزید. مسلما این کار خود یکی از 6 راهکار نظم دادن به آشپزخانه است.

در نهایت با رعایت همین 6 راهکار نظم دادن به آشپزخانه خواهید دید تا چه اندازه از داشتن یک آشپزخانه ساده و زیبا لذت میبرید. برای آشنایی با تزیینات کوچکی که باعث تغییرات بزرگی در منزلتان می شوند، به این مقاله مراجعه کنید.

تخفیف بازان وب‌سایت
تخفیف بازان به عنوان یکی از قدیمی ترین سایتهای فروش آنلاین خدمات و کالا در زمینه تخفیف است که از مهمترین برنامه های این مجموعه، ارائه آسان، مطمئن و با کمترین هزینه برای کلیه خدمات حوزه تبلیغات، از جمله فروش آنلاین خدمات و کالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.