فروشگاه اینترنتی تخفیف بازان

ارزان سفر کردن را یاد بگیرید

ارزان سفر کردن را یاد بگیرید

5,0 rating based on 1,234 ratings

اگر عاشق سفر کردن هستید مطمئنا می دانید چگونه از تمام لحظات سفرتان لذت ببرید. اما اگر قرار است سفر را جزو برنامه های همیشگی زندگی قرار دهید بهتر است ارزان سفر کردن را یاد بگیرید.

علم نیز می گوید تمام پولتان را صرف سفر کردن کنید. علت اهمیت به سفر در چند مورد خلاصه می شود:

افزایش تجربه و مهارت ها، ریلکس کردن و متعادل سازی روحیات و شادی، افزایش تمرکز روی مسایل مهم زندگی و کاری

خب اگر دقت کنید برای داشتن یک زندگی مناسب دلایل گفته شده به اندازه کافی مهم هستند که بخواهید برایشان به سفر بروید و ارزان سفر کردن را یاد بگیرید.

اینکه بدانیم چگونه سفر ارزانتری داشته باشیم واقعا راحت نیست. مثلا برخی کشورها در صنعت گردشگری به شکلی برنامه ریزی کرده اند که از تمام زیرساخت های گردشگری خود کسب درآمد کنند. همین موضوع ارزان سفر کردن را نیازمند مهارت و دقت می کند.

ارزان سفر کردن را یاد بگیرید
در این مطلب خواهیم گفت چگونه ارزان سفر کنیم.

کل هزینه های سفر شما حول محور سه چیز میگردد:

اقامت
غذا
رفت و آمد

در این مقاله در ارتباط با این موضوعات روش هایی برای ارزان سفر کردن ارائه می دهیم.

با افزایش مهارت های خود میتوانید ارزان سفر کنید.

هر کاری احتیاج به کسب مهارت در همان زمینه را دارد. سفر کردن هم از این قاعده مستثنی نیست. کسب مهارت هایی مانند: کمپ زدن یا همان برپایی چادر، نقشه خوانی با استفاده از گوگل مپ، یافتن بلیط های ارزان قیمت، هاستل و اقامتگاه های ارزان از این دسته هستند.

گروهی سفر کنید

یکی از راه های کم کردن هزینه های سفر گروهی سفر کردن است با این روش برخی از هزینه ها بین اعضای گروه تقسیم می شود. حتی در مواقع سفارش غذا می توانید از این روش استفاده کنید. اگر توجه کرده باشید حجم غذای رستوران ها تقریبا زیاد است و می توانید با سفارش یک پرس برای دو نفر از هزینه غذا کم کنید.

بلیط ارزان قیمت را رصد کنید

یکی از بهترین زمان های سفر کردن، در هنگام افت قیمت‌ پروازهاست. این روشی عالی برای صرفه جویی است.

دو هفته تا یک ماه پیش از موعد سفرتان قیمت‌ها را زیر نظر بگیرید تا بتوانید ارزان‌ترین بلیت را در محدوده‌ی زمان سفرتان پیدا کنید. می‌توانید در سایت‌های خرید آنلاین قیمت‌ها را مقایسه کنید.

همچنین در برخی مواقع پروازها در زمان‌های کم‌طرفدار مانند شب دیروقت یا پروازهای صبح زود، ارزان‌تر یا با تخفیف همراه هستند.

معمولا پروازهای میان هفته ارزان‌تر از پروازهای آخر هفته هستند.

گاهی به جای سفر با هواپیما، از قطار استفاده کنید. هم برای کاهش هزینه ها و هم برای لذتی که از دیدن مناظر و جاده ها خواهید برد.

با عضویت در شبکه های اجتماعی یا باشگاه مشتریان شرکت های هواپیمایی یا هتل ها، می توانید از تخفیف های مناسبی آن ها استفاده کنید.

بسیاری از افراد هستند که به دلیل برنامه ریزی خاصی که برای سفر دارند می توانند با دوچرخه به مسافرت بپردازند. یا حتی سفرهای هیچهایکی یکی از انواع سفر است که بدون وسایل اضافی و با استفاده از وسایل نقلیه عمومی یا بین راهی انجام می شود .که البته این نوع سفر مورد علاقه هر کسی نیست خصوصا اگر محدودیت زمانی داشته باشید.

ارزان سفر کردن را یاد بگیرید

اقامت ارزان:

به جای رفتن به هتل از هاستل ها و اقامتگاه های بومی یا خانه های اجاره ای ساکنان یک شهر استفاده کنید. خیلی از مردم هستند که از طریق اجاره دادن اتاق یا منزل خالی خود به مسافرین کسب درآمد می کنند و اصولا ارزانتر از هتل ها هستند.

در منطقه امنی چادربزنید و از ماندن در طبیعت لذت ببرید. همچنین مناطقی هستند که به صورت کمپ اداره می شوند و با هزینه اندکی اجازه برپایی چادر به شما می دهند . در عوض امنیت مسافرین را حفظ میکنند.

تهیه غذا درسفر ارزان

اگر بخواهیم ارزان سفر کردن را یاد بگیرید. یکی از مسایل مهم توجه کردن به نقشه های گردشگری است . قبل از سفرتان مقصد را مشخص کنید و همچین مسیرهای حرکت را تعیین کنید . اینگونه می توانید با استفاده از راهنماهای گردشگری غذاخوری های و مجموعه های گردشگری بین راهی را پیدا کنید. همیشه در این مسیرها غذاخوری های ارزان وجود دارد.

برای مسیرهای کوتاه تا توقف بعدی میتوانید از لقمه های سفری استفاده کنید. و وعده های اصلی را برای مقصدی که قصد دارید مدت بیشتری در آنجا بگذرانید صرف کنید.

برای کم کردن هزینه غذا در سفر میتوانید با محلی ها آشنا شوید. و از غذاهای محلی به صورت مهمان یا با هزینه کمتر استفاده کنید.

همیشه قیمت غذا در خیابان های اصلی گران تر است. با کمی دور شدن از خیابان اصلی به غذاخوری هایی میرسید که در عین رعایت بهداشت قیمت مناسبتری دارند.

مواد غذایی ماندگار به همراه داشته باشید. گاهی بهترین غذا همان چیزی است که خودتان با لوازم ساده درست میکنید.

از روزهای رایگان برای گردشگری استفاده کنید.

در مناسبت های تقویمی هر شهر و کشوری روزهایی برای گردشگری رایگان وجود دارد. که در این روزها بازدید از مناطق گردشگری رایگان هستند . میتوانید با برنامه ریزی مناسب ازاین روزهای رایگان برای بازدید از موزه ها، اماکن تاریخی و فرهنگی استفاده کنید.

از تجربه های دوستان علاقمند به سفرتان بهره ببرید.

سفر به هر منطقه ای یک سری تجربیات در اختیار افراد قرار میدهد. مثلا اقامتگاه ارزان ، بهترین رستوران یا غذاخوری ارزان، اماکن دیدنی آن منطقه و یا اینکه در چه ساعاتی رفت و آمد ارزانتر انجام می شود. همچنین افراد با تجربه و دقیق پس از سفر به هر منطقه شماره تلفن مراکز مورد نیازشان در آن منطقه را نگه میدارند. مثلا شماره تلفن اقامتگاهی که در آن ساکن بوده اند. همین ارتباطات ساده می تواند به شما کمک کند برای استفاده مجدد از این امکانات از آشنایی و یا حتی تخفیف دوستانتان بهره ببرید.

در نهایت اگر هنوز اهل سفر کردن نیستید. یا فکر میکنید سفر نیازمند هزینه های زیای است. امیدواریم با خواندن این مطلب ارزان سفر کردن را یاد بگیرید . همچنین پیشهاد میکنیم از سفرهای کوتاه و نزدیک شروع کنید. مثل گردش در شهرتان و دیدن اماکن تفریحی آن، سفر به مناطق اطراف شهر که یا خودروی شخصی، اتوبوس ویا حتی دوچرخه امکان پذیر است.

ارزان سفر کردن را یاد بگیرید
تخفیف بازان وب‌سایت
تخفیف بازان به عنوان یکی از قدیمی ترین سایتهای فروش آنلاین خدمات و کالا در زمینه تخفیف است که از مهمترین برنامه های این مجموعه، ارائه آسان، مطمئن و با کمترین هزینه برای کلیه خدمات حوزه تبلیغات، از جمله فروش آنلاین خدمات و کالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.