فروشگاه اینترنتی تخفیف بازان

آنچه درباره شیراز باید بدانیم

آنچه درباره شیراز باید بدانیم

5,0 rating based on 1,234 ratings

شیراز با جمعیتی حدود 1،860،000 نفر در سال 1395 پنجمین شهر پرجمعیت ایران به حساب می آید. شیراز در قسمت مرکزی استان فارس واقع شده است و 1486 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. آب و هوای شهر شیراز معتدل است و از سمت غرب به کوه دراک، از سمت شمال به کوه‌های بمو، سبزپوشان، چهل‌مقام و باباکوهی (از رشته‌کوه‌های زاگرس) محدود شده‌ است.

شیراز سومین شهر ایران بوده که در سال ۱۲۹۶ خورشیدی شهرداری در آن تاسیس شده است. مناطق شیراز به 11 قطعه تقسیم می شوند و مساحتی حدود 240 کیلومتر مربع دارد.

شیراز نام های مختلفی از جمله «تیرازیس»، «شیرازیس» و «شیراز» دارد که در کتاب های تاریخی نیز شیراز با این نام ها یاد شده است. اولین محله ی شهر شیراز در محل قلعه ی ابونصر بوده است و در دوران بنی امیه به محل کنونی نقل مکان میکند و به بهای نابودی استخر (اصطخر) که پایتخت قدیم شیراز بوده است، شهر شیراز رونق میگیرد.

شهر شیراز در دوران صفاریان، بوییان و زندیان، پایتخت ایران بوده‌است.

شیراز از دیرباز به واسطهٔ مرکزیت نسبی‌اش در منطقهٔ زاگرس جنوبی و واقع‌شدن در یک منطقهٔ به نسبت حاصل‌خیز، محلی طبیعی برای مبادلات محلی کالا بین کشاورزان، یک جانشینان و عشایر بوده‌است. همچنین این شهر در مسیر راه‌های تجاری داخل ایران به بنادر جنوب مانند: بندر بوشهر قرار گرفته‌است.

شیراز به سبب جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی فراوان، همواره گردشگران بسیاری را به سوی خود فرامی‌خواند.

برخی از عکس های قدیمی و باارزش شیراز را با هم ببینیم:

.

تخفیف بازان وب‌سایت
تخفیف بازان به عنوان یکی از قدیمی ترین سایتهای فروش آنلاین خدمات و کالا در زمینه تخفیف است که از مهمترین برنامه های این مجموعه، ارائه آسان، مطمئن و با کمترین هزینه برای کلیه خدمات حوزه تبلیغات، از جمله فروش آنلاین خدمات و کالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.