فروشگاه اینترنتی تخفیف بازان

راه‌های بالا بردن خلاقیت

راه‌های بالا بردن خلاقیت

5,0 rating based on 1,234 ratings

یکی از مهم ترین مهارت هایی که هرکسی باید آن را در وجود خود تقویت کند، خلاقیت است. بسیاری از مشکلات، دو راهی های زندگی، سردرگمی ها، نا امیدی ها، به پوچی رسیدن ها در زندگی با داشتن خلاقیت قابل حل است و شما را از این منجلاب که خودتان را در آن غرق کرده اید نجات می دهد.

برخی راه هایی که میتوانید به کار گیرید تا خلاقیت خود را در خانه و بدون نیاز به پرداخت هزینه افزایش دهید را با هم مرور می کنیم:

به مشکلات خود از بالا نگاه کنید

وقتی غرق در مشکلات خود می شوید و هیچ راه حلی برای رهایی از آنها پیدا نمی کنید و از دست خود کلافه شده اید؛ برای لحظه ای چشمان خود را ببندید و خود را در بیرون از این مشکلات تصور کنید. خود را ببینید که دارد با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. تمام رفتار ها و عکس العمل هایی که در برابر این مشکل بروز داده اید را به یاد بیاورید. این موقع است که می توانید مثل یک خواهر، دوست، مادر یا یک همدم به کمک خود بشتابید و مشکل را از بالا تر و دیدگاه فرد دیگری ببینید. در چنین مواقعی ذهن شما می تواند خلاق شود و به راه حل های بهتری برسد.

.

با رنگ آبی دوست باشید

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا وقتی به آسمان یا دریا نگاه می کنید غرق در آرامش می شوید؟

رنگ آبی منبع آرامش است و ذهن شما را خلاق و باز می کند. توصیه ی من به شما این است که حداقل فضایی را در خانه به رنگ آبی درآورید و هر از مدتی به آنجا روید و ریلکس کنید. نگاه کردن به رنگ آبی تاثیر سزایی در آرامش شما و در نتیجه تقویت خلاقیت شما دارد.

.

به عادت ها وابسته نباشیم

برخی کارهای روزمره که انجام دادن آن ها برای ما عادی و به یک چیز روتین تبدیل شده است باعث کمتر ضعیف شدن خلاقیت ما می شود. برای اینکه بتوانیم از عادت های روزانه ی خود سو استفاده کنیم و آنها را به یک فرصت برای افزایش خلاقیت خود به کار گیریم باید از رعایت کردن چهارچوب هایی که برای آنها تعریف کرده ایم فراتر برویم.

مثلا اگر هر شب با دست راست مسواک میزنیم، از دست چپ خود برای این کار استفاده کنیم. یا برعکس. یا مثلا اگر همیشه به یک سبک خاص از موسیقی گوش می دادید، حال یک سبک جدید را امتحان کنید. سعی کنید با دست مخالف خود غذا بخورید. ساعت مچی خود را روی دست دیگرتان ببندید. یک متن را با دست غیر معمولتان بنویسید و یا حتی نقاشی بکشید. زشت و خراب شدنش با من! اگر همیشه سر سفره در یک طرف به خصوص می نشستید، این بار جای خود را با یکی از اعضای خانواده عوض کنید. حتی می توانید محل غذا خوردن خود را عوض کنید. و یا هر کار روزمره ای که به انجام به یک سبک و سیاق آن عادت کرده اید.

.

تخفیف بازان وب‌سایت
تخفیف بازان به عنوان یکی از قدیمی ترین سایتهای فروش آنلاین خدمات و کالا در زمینه تخفیف است که از مهمترین برنامه های این مجموعه، ارائه آسان، مطمئن و با کمترین هزینه برای کلیه خدمات حوزه تبلیغات، از جمله فروش آنلاین خدمات و کالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.