فروشگاه اینترنتی تخفیف بازان

چطور می‌توانیم در هر کاری بهترین باشیم؟

چطور می‌توانیم در هر کاری بهترین باشیم؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
چگونه در هر کاری بهترین باشیم؟

می توان گفت این سوال یکی از مهمترین مواردی است که ذهن هر کسی را در زمینه علاقمندی شخصی اش درگیر می کند. چطور می توانیم در هر کاری بهترین باشیم؟ آیا واقعا لازم است که در هر کاری بهترین باشیم؟ مسلما خیر. بلکه در حرفه ای که به آن علاقمندیم و دوست داریم بخش عمده ای از زندگی خود را صرف آن کنیم باید بهترین باشیم. اینکه چرا باید بهترین باشیم به احساس سرزندگی و شور و نشاط و انگیزه ای که از بهترین بودن خودمان به ما دست می دهد برمیگردد. در واقع وقتی ما در آنچه که هستیم بهترین شویم معنی واقعی زندگیمان را پیدا میکنیم.

خب پس بیاید با هم بررسی کنیم چطور می توانیم در هر کاری بهترین باشیم؟

خودشناسی کنید

اولین قدم در مسیر بهترین شدن، شناختن خودمان است. ایمان داشته باشید فقط وقتی می‌توانید بهترین باشید که در قالب اصلی خودتان زندگی کنید.وقتی خودتان هستید استرس کمتری دارید و اعتمادبه‌نفس‌تان بالاتر است چون شخصیت با ثبات‌تری دارید. برای حرکت در مسیر بهترین شدن به این خصوصیات نیازمندید.

شناخت علایق، نقاط قدرت و ضعف، شناخت عادت های رفتاری، محدودیت های زندگی همه این موارد باعث می شوند در نهایت هدف گذاری صحیح تری داشته باشید. با شناخت خود میتوانید بفهمید چه برنامه ریزی برای خود انجام دهید.

خود اصیلتان باشید. اگر سعی کنید اصالت خود را نادیده بگیرید در نهایت یک کپی دسته‌ی چندم از آن کسی می‌شوید که تلاش می‌کنید شبیه‌ او باشید.

برای بهترین شدن در هر کاری مثبت اندیش شوید

با شناخت خود در واقع مشخص کرده اید که هستید و در کجای این جهان قرار دارید. امکانات شما چیست و میخواهید به کجا برسید. شاید فردی باشید با امکانات کم، بدون هیچ آشنایی با افراد مهم، یا حتی دارای مشکلات جسمی یا مالی. اما در نهایت شما مهم‌ترین دلیل موفقیت و عدم‌موفقیت خودتان هستید.مثبت فکر کنید چون افکار مثبت راه‌ را برای بسیاری از فرصت‌ها باز می‌کنند.

وقتی را برای اندیشیدن اختصاص دهید. بدون زمانی برای فکر کردن هیچ کس به موفقیت نخواهد رسید. اگر در حالت عادی افکارتان مثبت نیست، اولین هدف‌تان ساختن افکار مثبت باشد. صبح زود از خواب بیدار شوید، به آینه نگاه کنید و بگویید: من جذاب هستم. هر وقت هم افکار منفی شروع به خزیدن در ذهن‌تان کردند، ساکت‌شان کنید. راهش را خودتان پیدا کنید. افکارتان را خودتان انتخاب کنید، شما خودتان را بهتر می‌شناسید.

اعتماد به نفس راه بهترین شدن در هر کاری

برای خود انگیزه ایجاد کنید

اینکه چطور میتوانیم در هر کاری بهترین باشیم بسیار زیاد به انگیزه ما برای بهترین شدن بستگی دارد. همه انسان ها به شکل های مختلف با مشکلاتی دست و پنجه نرم میکنند. اگر قرار باشد با دیدن مشکلات و موانع دچار یاس و بی انگیزگی شویم پس ارزش زندگی در چیست؟ برای خود ایجاد انگیزه کنید. هدف گذاری در ایجاد انگیزه نقش بزرگی دارد. اما با دقت این کار را انجام دهید . داشتن یک هدف بزرگ بسیار عالی است اما فراموش نکنید که اگر هدف بزرگتان را به اهداف کوچک و پلکانی تبدیل کنید در واقع انگیزه هایی برای خود ایجاد کرده اید که در نهایت به هدف اصلی و بزرگتر خواهید رسید.

اگر فردی در زندگی و کار خود بهترین است به این دلیل است که تصمیم گرفته بهترین باشد. و در جهت این بهتر شدن تلاش کرده همین. یادتان باشد علاوه بر شما افراد بسیار دیگری به دنبال بهترین شدن هستند شاید در شغل شما. پس انگیزه تلاش کردن را در خود ایجاد کنید.

انعطاف پذیر باشید

انعطاف پذیری به معنی تغییر در شرایط لازم است. اگر همیشه از یک روش و یک مسیر برای رسیدن به خواسته هایتان استفاده کرده اید خب الان وقت آن رسیده تا در جهت بهترین شدن در کار خود راه های دیگر را نیز امتحان کنید. از مسیرهایی شروع کنید که به هر دلیلی از آن ها فرار کرده اید . البته گاهی غرور انسان مانع از امتحان کردن راه و روش های متفاوت می شود. می توانید در رسیدن به اهداف خود یعنی بهترین شدن حتی مسخره ترین راه ها را امتحان کنید. فکر میکنید چه اتفاقی می افتد؟ واقعا هیچ و شما صرفا به کنجکاوی خود پاسخ داده اید حتی اگر آن مسیر اشتباه باشد تجربه ای کسب کرده اید. پس اگر در حال ساخت چیزی هستید و مسیری را فقط به این دلیل که ممکن است شکست بخورید، تست نمیکنید انجامش دهید مسلما تجربه بی نظیری کسب خواهید کرد

رقابت کنید

نیروی محرکه بهترین شدن در هر کاری رقابت است. حتی اگر تا کنون از رقابت کردن با دیگران دوری کرده اید از امروز روشتان را عوض کنید. تا وارد بازی نشوید برنده نمی شوید همینطور نقاط ضعف خود را متوجه نمی شوید. شما برای بهبود بخشیدن به روش خود احتیاج دارید بدانید در کدام قسمت ها دچار ضعف هستید و با رقابت کردن به این مهم دست پیدا میکنید.همیشه خودتان را با رقبایتان مقایسه کنید، در بازی‌ شرکت کنید، تلاش کنید و برنده شوید. بپذیرید که رقابت یک حرکت سازنده است . قرار نیست در رقابت کردن بازنده و برنده را در نظر بگیریم صرفا با مسابقه دادن به یادگیری بیشتر خود کمک میکنیم. با هر رقابت جدید به مرور در عرصه فعالیت خود قوی تر می شوید و رقابت را تبدیل به یک مهارت می کنید.

از پراکندگی دوری کنید

سعی کنید اولویت بندی کنید در چه چیزی میخواید بهترین باشید. به نوشتن افکارتان عادت کنید. اینگونه افکار مزاحم را از خود دور میکنید و هدف اصلی را مشخص میکنید. باید بیاموزید بر روی توانایی هایتان متمرکز شوید. برای این کار واقع بین باشید . واقع بینی یعنی اگر شما از نظر جسمی قادر به انجام کاری نیستید بیهوده وقت خود را برای آن تلف نکنید. بلکه به توانایی هایتان تکیه کنید. همه انسان ها استعداد و توانایی آن را دارند که در زمینه های مختلفی بهترین شوند اما این شرایط فقط با اولویت بندی و توجه به توانایی ها و پشتکار مداوم حاصل می شود.

از تجربه دیگران استفاده کنید و دست از تمرین برندارید

همیشه نیاز نیست مسیری را طی کنید تا به نتیجه ای برسید بلکه در بسیاری از مواقع استفاده از تجربه دیگران می تواند شما را به نتیجه مورد نظر برساند. کافی است اهل مطالعه و مذاکره شوید. با افراد متخصص رشته خود دوست شوید. به عنوان یک مربی به آن ها نگاه کنید. همیشه داشتن یک راهنما کار مفیدی است. و سپس آنچه می آموزید را تمرین کنید. مدام در حال تمرین باشید حتی بهترین افراد روی زمین هم پس از موفقیت باز تمرین می کنند. یک نوازنده فوق العاده حرفه ای و با تجربه را در نظر بگیرید . آیا فکر میکنید این هنرمند به دلیل اینکه در رشته خود بهترین است قبل از کنسرت تمرین نمی کند؟ البته که با تمرین به اجرای کنسرت می پردازد.

برای بهترین بودن تجزیه و تحلیل شخصی مهم است

تجزیه و تحلیل کنید

این یک عادت بسیار موثر است که بیاموزید در پایان هر روز خودتان و عملکردتان را تجزیه و تحلیل کنید. گوشه ای بنشینید دفترچه یادداشتتان را باز کنید و بیاندیشید در طول روز چه کارهایی کردید. در کدام قسمت عملکردتان رضایت بخش بوده و در کجا نه. تجزیه و تحلیل موفقیت بسیار مهم است. اینکه اگر مثلا از این راه نتوانستید به موفقیت برسید، پس باید کدام راه را امتحان کنید؟! این موضوع دو برابر تجزیه‌ و تحلیل دلایل شکست‌تان اهمیت دارد چون کامل‌کننده‌ی آن است.

از شکست نهراسید

حتی شکست هم نوعی پیشرفت است به شرط آنکه در پیدا کردن راه موفقیت هم بهترین باشید. در بین مطالب قبلی اشاره کردیم که با شکست خوردن در واقع شما نکته جدیدی یاد خواهید گرفت. پس به شکست به عنوان دانشگاهی برای آموختن نگاه کنید. البته به بررسی علت شکستتان بیاندیشید و سعی کنید از آن برای بهتر شدن استفاده کنید. توجه به شکست هایمان یکی از راه هایی است که به ما می گوید چگونه در هر کاری بهترین باشیم.

mozhdeh hamzavi وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.