فروشگاه اینترنتی تخفیف بازان

5 راه برای کاهش اضطراب در هنگام صحبت کردن

5 راه برای کاهش اضطراب در هنگام صحبت کردن

5,0 rating based on 1,234 ratings

1.آغاز مقتدرانه

فرقی نمی کند برای چه کسانی و در کجا صحبت می کنید. باید صحبتتان را با قدرت آغاز کنید. آهسته حرف زدن از همان ابتدای کار، اشتباهی بزرگ است.

اگر چنین شروعی داشته باشید، دیگر امید چندانی به تغییر آن نخواهد بود. بنابراین از همان ابتدا با صدای بلند، رسا و پر انرژی صحبت کنید. این کار اعتماد به نفستان را بالا می برد و اجازه نمی دهد تا رفتار های منفی در شما شکل گیرد.

2.ورزش منظم

قبل از صحبت کردن برای دیگران باید هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی آرامش داشته باشید. برای این کار می توانید از روش های کاهش استرس مانند ورزش کردن، داشتن خواب مناسب، تغذیه سالم، مراقبه، یوگا و نظایر آنها استفاده کنید. تمرینات ورزشی علاوه بر اینکه برای آرامش ذهن مفید هستند، اعتماد به نفس را نیز افزایش می دهند و تقریبا احساس اضطراب را از بین می برند.

3.کم رویی ممنوع!

یکی از راه های موثر برای کاهش ترس از صحبت کردن در جمع، مقابله با کمرویی است. اگر خجالتی هستید، به جای فرار کردن با آن مقابله کنید. این کار را آنقدر تمرین کنید تا احساس کم رویی شما کاملا از بین برود. معمولا بیشتر افراد از انجام برخی فعالیت ها مانند آواز خواندن با صدای بلند در بین مردم، پوشیدن لباس های عجیب و غریب در جمع و نظایر آن خجالت می کشند. اگر می خواهید بر کم روییتان غلبه کنید باید به دنبال انجام چنین فعالیت هایی بروید.

البته منظور این نیست که قرار است همیشه دست به چنین کارهایی بزنید. فقط تا جایی که احساس خجالتتان از بین برود.

4.بهبود تدریجی فن بیان

فراموش نکنید که مهارت صحبت کردن در جمع به صورت قدم به قدم بهبود می یابد. بنابراین ابتدا از صحبت کردن برای جمعی کوچک شروع کنید و به تدریج این کار را در مقابل تعداد بیشتری از مردم انجام دهید.

صحبت کردن در برابر سه نفر با صحبت کردن در برابر 300 نفر کاملا متفاوت است. از تعداد کم شروع کنید و ببینید که با چه تعداد از افراد اضطرابتان بیشتر می شود. پس از آن، آنقدر تعداد افرادی را که برایشان صحبت می کنید افزایش دهید تا دیگر احساس ناراحتی نداشته باشید. با این کار، روزی خواهد رسید که در برابر هزاران نفر هم برای صحبت کردن نخواهید داشت.

5.تمرین، تمرین و باز هم تمرین

تمرین زیاد یعنی آن قدر تمرین کنید تا موضوع صحبت ملکه ذهنتان شود. با این حال، اگر پس از تمرین احساس کنید که به طور کامل به موضوع مسلط نیستید و نگران فراموش کردن مطالب باشید، همین نگرانی در هنگام صحبت کردن کار دستتان خواهد داد.

قرار گرفتن در محیط (به ویژه در سخنرانی ها)، اضطراب را تشدید می کند و حتی ممکن است رشته ی صحبت از دستتان در برود. آن قدر تمرین کنید تا جایی که دیگر کلمات خود به خود بر زبانتان جاری شوند.

(بیماری سوشیال فوبیا یا جمع هراسی یا اختلال اضطراب اجتماعی) نوعی اختلال است که فرد مبتلا به آن، معمولا به شدت از قرار گرفتن در جمع مضطرب می شود.

اگر فکر می کنید به چنین اختلالی مبتلا هستید، باید ابتدا به فکر درمان آن باشید. در غیر این صورت هیچ یک از راه هایی که معرفی کردیم، فایده ای نخواهد داشت.

برای حصول اطمینان از ابتلا به این بیماری، از آزمون های تعیین سطح اضطراب استفاده کنید.

تخفیف بازان وب‌سایت
تخفیف بازان به عنوان یکی از قدیمی ترین سایتهای فروش آنلاین خدمات و کالا در زمینه تخفیف است که از مهمترین برنامه های این مجموعه، ارائه آسان، مطمئن و با کمترین هزینه برای کلیه خدمات حوزه تبلیغات، از جمله فروش آنلاین خدمات و کالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.